به نام خدا

تو این دنیا ، هر کس یک مهارت یا دانشی داره که فکر میکنه که نسبت به بسیاری از آدمها در آن برتری داره. مثلا یک راننده تاکسی مسیر ها را خیلی بهتر از بقیه میشناسه و رانندگی اش در ترافیک هم از بقیه تیزتر است. یک آرایشگر، چه زنانه و چه مردانه، خیلی بیشتر از اکثر آدمها از مهارت لازم برای پیرایش و آرایش موی سر برخوردار هستند. یک پزشک دانشی داره که حاصل سال ها تحصیل است. یک عکاس و یا نقاش و یا بازیگر ، هنری داره که حاصل استعداد و تجربه است.

آدمها وقتی قصد کمک و کار خیر برای بچه های کار دارند، لازم نیست حتما به صورت نقدی کمک کنند. بعضی وقت ها اینکه افراد با تخصص و مهارت خودشون به یاری کودکان کار بشتابند ، نه تنها مفید، بلکه موثرتر است. آرایشگری که برای اصلاح موی سر بچه ها می آید، معلمی برای تدریس بچه ها می آید، پزشکی در منطقه برای معاینه بچه ها حاضر میشود و یا در مطب خود ،  کودکان کار را ، رایگان ویزیت میکند. راننده تاکسی ونی که برای حمل و نقل بچه ها کمک میکند ،همگی با تخصص و مهارت خود به کودکان کمک میکنند. بازیگر تاتری که می آید با بچه ها تاتر کار میکند و اعتماد به نفس و امید بچه ها را به طرز فزاینده ای افزایش میدهد یا هنرمند سفالگر و یا هنر مند نقاشی روح بچه ها را جلا میبخشد ، همگی مهارت خود را به بچه های کار هدیه میدهند. البته گاهی اوقات بعضی از افراد هم مستقیما با کودکان سر و کار ندارند اما با کمک فکری و اجرایی و یا پشتیبانی  موسسه همیاری، موسسه را در رسیدن به اهداف خود ، که حل همه جانبه معضلات و مشکلات کودکان کار است، یاری میکنند. به طور مثال، دوستی که گرافیست است و زحمت طراحی پوسترهای همیاری را میکشد و یا دوستی که عکاس است و زحمت عکاسی از رویدادها را میکشد ؛ بزرگوار راننده وانتی که ماشین خود را در زمان لزوم در اختیار موسسه قرار میدهد تا لباس ها و مواد غذایی و … که برای بچه خریداری شده  به ساختمان همیاری منتقل کند، هم غیر مستقیم با تخصص و مهارت خود به کودکان کمک میکند.  دوستان دیگری هم هستند که در اوقات فراغت خود ، در کارهای اجرایی به موسسه کمک میکنند.

وقتی صحبت از تخصص و مهارت و امکانات میشود ، منظور یک مهارت منحصر به فرد نیست . همه آدمها  تخصص و مهارتی دارند که میتوانند آنرا صرف کمک به بچه های کار کنند.

موضوع خیلی مهم در مورد همیاری تخصص ، این است که هیچ وقت کمبود آن برطرف نمیگردد.

اگر شما هم قصد همیاری  تخصصی دارین، با پر کردن فرم زیر به ما اطلاع دهید. لطفا مهارت و تخصص تون را هم در توضیحات قید کنید :