اکسیژن ساز

به نام خدا

اواخر تیر ماه بود که همگیری ویروس کرونا در استان سیستان و بلوچستان به اوج خود رسیده‌بود و روزانه هموطنان بسیاری درگیر این ویروس منحوس می‌شدند. اما عزیزان ما در این استان به خصوص در بخش بلوچستان علاوه بر تحمل درد‌های ناشی از بیماری، مجبور به تحمل درد دیگری نیز بودند، درد نبود کپسول اکسیژن به تعداد کافی. درآن مقطع حساس که نفس هموطنان عزیزمان به خاطر نبود امکانات و کپسول اکسیژن یا دستگاه اکسیژن‌ساز در مراکز درمانی استان، به شماره افتاده بود، موسسه خیریه همیاری توسط مجمع خیرین سلامت استان سیستان و بلوچستان از این مشکل مطلع شد و خود را برآن دید که بار دیگر در صدد رفع هم و غم مردم شریف منطقه در آن مقطع حساس برآید.

از این رو موسسه با مشورت متخصصان امربهترین راهکار را در خرید دستگاه‌های اکسیژن‌ساز دید، از آن جهت که به دلیل دور افتاده بودن بسیاری از مراکز درمانی مورد نظر، تهیه کپسول اکسیژن امری عقلانی نبوده، زیرا با تمام شدن اکسیژن کپسول ها پر کردن مجدد آن بسیار سخت بود. به علاوه اینکه تعداد مراجعات به مراکز درمانی به شدت افزایش یافته بود و به طبع به اکسیژن بیشتری برای جان بخشیدن به مردم نیاز بود که این مانع هم با وجود دستگاه‌های اکسیژن ساز رفع می‌شد.

لذا موسسه خیریه‌مردم نهاد همیاری بار دیگر دست یاری به سوی مردم نوع دوست ایران دراز کرد و با راه‌اندازی پویش #با ما نفس بکش اقدام به جمع‌آوری مبالغ مورد نیاز برای تهیه دستگاه‌های اکسیژن ساز برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی منطقه کرد.

مانند همیشه الطاف شما شامل حال موسسه و هم‌وطنان نیازمندتان شد و مبلغی بالغ بر 372 میلیون تومان جمع‌آوری شد که توانستیم تعداد 26 دستگاه اکسیژن‌ساز از تهران خریداری و برای ارسال به منطقه آماده کنیم.

در این مرحله آمار دقیق شهر‌هایی که بیشترین نیاز به دستگاه اکسیژن‌ساز را در آن مقطع داشتند، از وزارت بهداشت و درمان و بیمارستان‌های منطقه به دست آمد و محموله آماده‌ی ارسال شد. در ابتدا قرار بود ارسال دستگاه‌ها توسط هواپیما صورت پذیرد که به دلیل حساسیت محموله، ارسال توسط هواپیما میسر نشد و اکسیژن‌ساز ها توسط کامیون و به همراه گروهی از نیرو‌های داوطلب موسسه همیاری برای تحویل و نصب به بیمارستان‌ها و مراکز شناسایی شده‌ی منطقه فرستاده شد.

بعد از 1500 کیلومتر طی مصافت به صورت زمینی، گروه اعزامی موسسه به همراه دستگاه‌ها به زاهدان رسید و تحویل دستگاه‌ ها از شهر‌های ایرانشهر، مهرگان، دلگان، فهوج شروع شد و با تحویل به شهر‌های سرباز، قصرقند، نیک‌شهر، کنارک و چابهار خاتمه یافت و تمامی دستگاه‌ به مراکز بهداشتی شهر‌های مذکور تقدیم شد.

موسسه خیریه همیاری مفتخر است که توانست به لطف خداوند و با کمک شما مردم نوع دوست ایران که همیشه در مقاطع حساس به کمک هم‌وطنان خود شتافتید، مهمی دیگر را به انجام برساند و در کنار هم توانستیم نفسی دوباره به جان خسته‌ی بیماران درگیر ویروس کرونا‌ی استان سیستان و بلوچستان عطا کنیم.

امید است در اقدامات آینده نیز به مانند همیشه همیاری شما را در کنار خود داشته‌باشیم.

اکسیژن ساز
اکسیژن ساز