صدایت را شنیدیم

به نام خدا

روزی که صدای کمک خواهی کودکان سیستان و بلوچستان را به علت کمبود آب در منطقه شنیدیم، برآن شدیم تا به سهم خود کمک حال مردمان خون گرم و مهمان نواز آن دیار باشیم.

موسسه‌‌ی خیریه همیاری از ابتدای شروع فعالیت خود، همواره تلاش کرده با بررسی دقیق مشکلات و به دور از تصمیم گیری‌های احساسی و آنی، راه حلی ریشه‌ای برای حل مشکلات عدیده در زمینه های مختلف ارائه کند تا نه به صورت مقطعی بلکه به صورت دائمی برای رفع موانع کمکی کرده باشد.

به همین منظور خیریه‌ی همیاری که خود سال هاست به بهانه های مختلف در کنار مردم عزیز استان سیستان و بلوچستان برای خدمت رسانی بوده و درک درستی از مشکلات موجود در استان به سبب حضور طولانی مدت را دارد، در معذل کمبود آب راهکار پیشنهادی خود را نه به خرید آب معدنی (که راهکاری کوتاه مدت برای رفع مشکل بوده و بالاخص باعث بروز مشکلات زیست محیطی در منطقه به علت ایجاد پسماند های بطری ها می‌شد)، بلکه اقدام به خرید تانکر به منظور ذخیره سازی طولانی مدت آب برای تامین نیاز‌های روزانه مردم کرده است.

ذخایرآب تانکر‌ها در مدت زمان کوتاهی که آب منطقه با فشار بسیار کم وصل است پر شده و برای زمانی که آب قطع می‌شود و به منابع آبی دسترسی ندارند استفاده می‌شود. همچنین هنگامی که برای تامین آب به روستا ها مراجعه میشد، به علت نبود مخزنی برای ذخیره سازی آب، مردم مجبور به جمع آوری آن در قایق های بلااستفاده یا وسایل غیر بهداشتی دیگری می‌شدند. که با وجود تانکر ها امکان ذخیره سازی آب به صورت بهداشتی برای آن‌هافراهم می‌شود.

درنتیجه همیاری پس از نیازسنجی‌های اولیه اقدام به جمع آوری وجوه از مردم به منظور خرید تانکر و تحویل آن به روستا‌های منطقه‌ی سیستان کرد و به مانند همیشه لطف و مهربانی مردم شریف ایران شامل حال موسسه و اهالی خون‌گرم سیستان شد و تا کنون حدود ۱۴۰ تانکر خریداری، تجهیز و تقدیم مردم نجیب منطقه گردید.

لازم به ذکر است برای کم کردن هزینه های حمل و نقل و همچنین کمک به اقتصاد منطقه،  تانکر ها از خود استان سیستان و بلوچستان تامین شد و به کمک مردم بومی و محلی و همچنین تلاش های شبانه روزی همیاران موسسه، به روستاهای مورد بررسی تحویل داده شد.

شرایط کار به دلیل گرمای طاقت فرسا و همچنین بعضا نزدیکی روستا‌ها به مناطق مرزی افغانستان، دشوار بود که به لطف خدا فاز اول پروژه تمام و کمال و با توجه به برآورد های قبلی عملیاتی شد و بار دیگر خیریه همیاری توانست به کمک لطف بیکران مردم عزیز ایران به این مهم دست پیدا کند.

حال هنوز هم هستند روستاییانی که همچنان چشم به راه رسیدن کمک ‌ها برای رفع معذل کمبود آب نشسته‌اند، به همین سبب موسسه خیریه همیاری کماکان پذیرای کمک‌های شما مردم نجیب و دلسوز ایران برای تامین تانکر خواهد بود تا همچنان به پوشش صدایت را شنیدیم ادامه داده و به کمک هم بتوانیم به خانوار‌های بیشتری در تامین آب یاری رسانیم و حال خوب و شوق زندگی را به مردمان بیشتری از اهالی سیستان عزیز تقدیم کنیم.

به این منظور شما می‌توانید کمک‌های خود را به شماره حساب ۵۰۴۷۰۶۱۰۹۰۰۳۷۴۳۹ به نام موسسه همیاری (مخصوص پویش صدایت را شنیدیم) واریز کرده و همچنان با انتشار این مطلب با استفاده از هشتگ #صدایت_را_شنیدیم در جمع‌آوری هرچه بیشتر مبالغ ما را یاری دهید.

صدایت را شنیدیم
صدایت را شنیدیم
صدایت را شنیدیم
صدایت را شنیدیم
صدایت را شنیدیم
صدایت را شنیدیم
صدایت را شنیدیم
صدایت را شنیدیم