به نام خدا

در هر حرکت اجتماعی که مردم پایه‌گذار و مجری آن هستند، اعتماد؛ حرف اول را می‌زند. هر رابطه‌ای که بر اساس اعتماد متقابل شکل گیرد، دوام بیشتری خواهد داشت و از ثمره‌ی شیرین چنین ارتباطی هر دو طرف رابطه لذت می‌برند و برای تداوم آن رابطه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند. اگرچه ما معتقدیم هیچ چیز به اندازه‌ی زمان و نتایج مشهود کار یک خیریه نمی‌تواند در جلب اعتماد عمومی مؤثر باشد امّا کوشیدیم از آغاز کار با انتخاب راه درست در مسیر جلب اعتماد شما گام برداریم. نخستین سنگ بنای این اعتماد در خانواده همیاری، ثبت مؤسسه در وزارت کشور بود. به هر حال طی کردن مراحل قانونی برای ثبت یک خیریه و گذشتن از روند راستی‌آزمایی مراجع قانونی، معیار خوبی برای سنجش اعتبار یک مؤسسه‌ی غیردولتی است. در مرحله‌ی بعد با تدوین برنامه‌ای مشخص نقشه‌ی راه را مشخص کردیم تا هدف نهایی‌مان که قرار گرفتن در بین برترین مؤسسات حمایت از کودکان است، رؤیایی دست نیافتنی نماند. چراکه هر وجدان بیداری به صراحت می‌پذیرد که کودکان کار و کودکان محروم سهم‌شان از زندگی عادلانه نیست و از آنجایی که این کودکان آیند‌ه سازان این مملکت هستند، اگر از صدمات ناشی از محرومیت مصون نمانند، امکان قرار گرفتن در مسیر بزهکاری برایشان فراهم شده و تمامی افراد جامعه آسیب می‌بینند.

رویه‌ی کاری ما در خانواده همیاری برنامه‌های از پیش تعیین شده، رعایت کامل روند قانونی، شفافیت در تمامی مراحل کار و ارائه گزارش کامل و جامع به مردم می‌باشد. بر این اساس بخشی از برنامه‌های روتین مجموعه در هر سال عبارتند از:

تهیه و توزیع کفش برای کودکان محروم سه استان کشور در قالب کمپین پا به پا لبخند

تهیه و توزیع آذوقه ماه رمضان بین خانواده‌های کودکان محروم

تهیه و توزیع نوشت‌افزار بین دانش آموزان محروم در آغاز سال تحصیلی

تهیه و توزیع لباس زمستانی بین کودکان محروم در آغاز زمستان

تهیه و توزیع بسته مواد غذایی در مناسبات اجتماعی مانند یلدا، نوروز و..

در این زمینه دو نکته قابل تأمل است:

نکته‌ی اول اینکه بنای ما در خانواده همیاری پذیرفتن کودکان تحت حمایت، همانند فرزندان خودمان است لذا تمامی اقلام اهدایی خانواده همیاری نو بوده و با حمایت مالی خیرین تهیه می‌شود.

نکته دوم اینکه ما در خانواده همیاری می‌کوشیم با توجه به شرایط جامعه و بروز حوادث ناگهانی از قبیل سیل، زلزله و…  کمپین ویژه‌ای راه‌اندازی کنیم. البته در این موارد برای جلوگیری از موازی‌کاری، پس از بررسی کارشناسی و مشورت با نهادهای مسؤول و تعیین اولویت‌ها، تلاش می‌کنیم تا با انتخاب بهترین و کوتاهترین مسیر گام مؤثری در حل مشکلات مردم برداریم.

امّا برای شروع هر پروژه علیرغم تمام مشکلات و موانع ما مصمم هستیم که برای تمامی فعالیت‌های خانواده همیاری از روند قانونی پیروی کرده و پس از اخذ مجوزهای قانونی مورد نیاز با خاطری آسوده به فعالیت بپردازیم.

در ابتدای هر پروژه برنامه زمان‌بندی ارائه می‌شود که در آن محدوده‌ی زمانی دریافت و تدارک برنامه و زمان و مکان اجرای برنامه به اطلاع شما عزیزان می‌رسد. پس از پایان محدوده‌ی زمانی تعیین شده و تهیه وسایل لازم، میزان مشارکت مالی خیرین و نحوه و میزان هدایای تدارک دیده شده، اعلام می‌شود و در انتهای کار گزارش اجرای برنامه با حفظ کرامت انسانی خدمت شما تقدیم می گردد.

به منظور حفظ اعتماد متقابل بین خیرین محترم و خانواده همیاری و نیز جلب اعتماد عزیزانی که به تازگی با خانواده همیاری آشنا شده‌اند، ارائه گزارش دقیق و کامل از عملکرد مؤسسه به طور منظم خدمت شما ارائه می‌شود.

ما در تمامی مراحل کار نهایت دقت و حساسیت را به کار می‌بریم تا شما در امانتداری ما تردید نداشته باشید. در تمامی مراحل پذیرای هدایای خیرین محترم به هر نحوی که مایل باشند، هستیم. به عنوان مثال صاحبان مشاغل خدماتی که امکانات بهداشتی، درمانی، ورزشی یا آموزشی در اختیار دارند، می‌توانند امکان استفاده از امکانات خود را به صورت موردی یا دوره‌ای به کودکان خانواده همیاری هدیه دهند.

به خاطر داشته باشید که منظور از حمایت همیشه حمایت مالی نیست. ممکن است کسی شخصاً امکان حمایت مالی نداشته باشد، امّا در حلقه‌ی دوستان و آشنایان او کسی یا کسانی باشند که با واسطه یا بی واسطه قادر به حمایت باشند.

پس شما می توانید با حمایت معنوی از ما یعنی آشنایی، اعتماد و معرفی ما به دیگران سبب خیر شده و در ثواب آن نیز شریک شوید.